Portál pre zamestnávateľov, zástupcov zamestnancov, personalistov, manažérov HR a právnikov

Online časopis

Ako motivovať zamestnancov k BOZP?

Dátum:

Ako motivovať zamestnancov k BOZP?
RNDr.
Miroslava
Kordošová
Zamysleli ste sa niekedy nad hodnotou ľudského života? Zdá sa vám absurdné vyčísliť hodnotu ľudského života? Českí odborníci z Karlovej Univerzity stanovili hodnotu života. Zdravý človek má cenu 365 tisíc eur!
Každý zodpovedný človek a aj zamestnanec by si mal uvedomovať, že jeho život a zdravie majú nevyčísliteľnú hodnotu a mal by sa podľa toho správať v súkromnom i pracovnom živote. Existuje spojitosť medzi kvalitou pracovného prostredia a produktivitou podniku. Je dokázané, že na bezpečnom, príjemnom a ergonomicky riešenom pracovisku sa dosahuje vyššia produktivita, zamestnanci sú spokojnejší, motivovanejší, majú menej zdravotných problémov, sú výkonnejší a pracujú kvalitnejšie.
Vedenie podniku, najmä vrcholový manažment má nezastupiteľné miesto v predchádzaní nehôd, chorôb z povolania a pracovných úrazov. Môže to dosahovať účinnou a vhodnou motiváciou zamestnancov a podriadených, aby sa zúčastňovali na zaistení bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci.
Motivácia ako jeden zo základných predpokladov v úspešnosti a efektívnosti ľudí v pracovnom
Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.