Portál pre zamestnávateľov, zástupcov zamestnancov, personalistov, manažérov HR a právnikov

Online časopis

Aktuality Národného inšpektorátu práce

Dátum:

Aktuality Národného inšpektorátu práce
Národný inšpektorát práce
Európska inšpekčná kampaň SLIC zameraná na prevenciu proti pošmyknutiu, zakopnutiu a pádu na rovine
Výbor vedúcich predstaviteľov inšpekcie práce (SLIC) sa rozhodol v roku 2014 realizovať celoeurópsku inšpekčnú kampaň zameranú na prevenciu pošmyknutí, zakopnutí a pádov na rovine. Na inšpekčnej kampani participovalo 26 členských štátov EÚ vrátane Slovenska.
Inšpektoráty práce vykonali v rámci kampane SLIC 2014 zameranej na prevenciu pošmyknutí, zakopnutí a pádov na rovine 221 inšpekcií práce, ktoré boli realizované v troch vybraných cieľových skupinách/sektoroch: výroba potravín/ spracovanie potravín, zdravotníctvo a maloobchod, veľkoobchod - skladovanie.
Pri výkone inšpekcie práce bolo zistených spolu 797 nedostatkov, z toho 17 bolo závažných. Inšpektorátmi práce bolo za nedostatky zistené počas realizácie inšpekčnej kampane na pracoviskách zamestnávateľov navrhnutých 12 fi nančných postihov v celkovej sume 4 713 EUR.
Najväčší počet nedostatkov
bol zistený v kontrolovanej oblasti maloobchod/veľkoobchod so zameraním na skladovanie, kde bolo zistených 78 nedostatkov, nasledovala oblasť zdravotníctva a najmenej nedostatkov bolo zistených v oblasti výroby a spracovania potravín.
Najčastejšie zistenými nedostatkami
boli chýbajúce bezpečnostné značenia, neoznačené nerovnosti úrovne podláh, prvý a posledný s
Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.