Portál pre zamestnávateľov, zástupcov zamestnancov, personalistov, manažérov HR a právnikov

Online časopis

Analýza pracovných úrazov

Dátum:

Analýza pracovných úrazov
Ing.
Laurencia
Jančurová,
Národný inšpektorát práce, Košice
Popis prípadu
Zamestnanec XY (ďalej "poškodený") pracoval v nočnej zmene ako operátor na flokovacej linke. Po prestávke, v čase asi 20 minút po polnoci, si obliekol ochranný overal a vzduchovou pištoľou vyfukoval prach z ochrannej masky. Pri ofukovaní sa mu uvoľnil ochranný kryt filtra masky a spadol do priestoru odsávania vo flokovacej kabíne.
Poškodený vbehol do vedľajšej technickej miestnosti, kde sa nachádza stroj na flokovanie s pneumatickým dopravným systémom. Vyskočil na rám konštrukcie stroja a z potrubia odstránil kryt revízneho otvoru. Následne v snahe zachytiť kryt filtra masky vsunul cez revízny otvor počas chodu strojového zariadenia ľavú ruku do vnútorného priestoru rotačnej klapky, kde došlo k zachyteniu prstov poškodeného rotujúcou klapkou. To mu spôsobilo traumatickú amputáciu článkov prstov, ktoré bolo lekárom označené ako závažná ujma na zdraví.
Zistené skutočnosti:
-
Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.