Portál pre zamestnávateľov, zástupcov zamestnancov, personalistov, manažérov HR a právnikov

Online časopis

Analýza pracovných úrazov

Dátum:

Analýza pracovných úrazov
Ing.
Laurencia
Jančurová,
Národný inšpektorát práce, Košice
Popis prípadu
Poškodený - pracovník súkromnej bezpečnostnej služby, nastúpil v deň úrazu do večernej zmeny. Jeho úlohou bolo nočné stráženie areálu objektu XY. Hneď na začiatku pracovnej zmeny šiel zatvoriť hlavnú bránu do areálu, pričom ako ju zatváral, brána sa zasekla. V snahe zistiť čo sa stalo, išiel poškodený pozrieť o čo sa brána zachytila. V momente keď sa nachádzal v strede brány, začali padať smerom na poškodeného jej stredný a krajný diel, vlastnou váhou ho zvalili na zem a ostali na ňom ležať. Po páde mal silné bolesti v oblasti chrbtice a spod brány ho vyslobodil okoloidúci zamestnanec CD, ktorý privolal lekársku pomoc. Poškodený pri úraze utrpel poranenie chrbtice a chrbtových stavcov, ktoré boli ošetrujúcim lekárom charakterizované ako ťažká ujma na zdraví.
Zistené skutočnosti:
-
Poškodený pracoval u zamestnávateľa AB ako pracovník strážnej služby na základe pracovnej zmluvy trvajúcej ku dňu úrazu viac ako 2 mesiace.
-
V zmysle popisu pracovnej činnosti bolo úlohou poškodeného zabezpečiť ochranu majetku u objednávateľa, a to
Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.