Portál pre zamestnávateľov, zástupcov zamestnancov, personalistov, manažérov HR a právnikov

Online časopis

Činnosť národného kontaktného miesta EU-OSHA a medzinárodné aktuality

Dátum:

Činnosť národného kontaktného miesta EU-OSHA a medzinárodné aktuality
Ing.
Laurencia
Jančurová,
Národné kontaktné miesto EU-OSHA
Víťazné firmy národného kola súťaže EU-OSHA v zbere príkladov Dobrej praxe
5-členná komisia za účasti zástupcu sociálnych partnerov rozhodla o víťazoch súťaže, vyhlásenej EU-OSHA na podporu aktuálnej kampane "Zdravé pracoviská pre všetky vekové kategórie". Národné kolá súťaže prebiehajú tradične počas prvého roku dvojročných kampaní a ich cieľom je vybrať dva najlepšie príspevky do medzinárodného kola, ktorého výsledky nám budú známe najneskôr do marca budúceho roku.
Náročné kritériá súťaže, ktorej cieľom bolo vybrať najlepšie príklady poukazujúce na vynikajúcu starostlivosť o bezpečnosť a ochranu zamestnancov všetkých vekových kategórií a fungujúci personálny manažment, splnili na Slovensku tri podniky, ktoré sa umiestnili v poradí:
1.
TNT Express Worldwide, s.r.o. so sídlom v Bratislave,
2.
Duslo a.s. Šaľ,
3.
Stredoslovenská energetika - Distribúcia, a.s. (SSE-D).
Víťazným firmám, ktorým sa plne podarilo identifikovať problém a navrhnúť optimálne riešenie, blahoželáme a ďakujeme za aktívnu účasť.
Víťaz národného kola, spoločnosť TNT Worldwide, s.r.o., zamestnávajúca na Slovensku 220 zamestnancov, predstavila víťazný príklad zo svojej praxe zástupcom Výboru vrchných predstaviteľov inšpekcie práce (ďalej "SLIC") a účastníkom tematického dňa, ktorý sa v rámci Predsedníctva Slovenska v Rade EÚ konal 8. novembra v Hornom Smokovci. Víťazné príspevky budú verejnosti predstavené počas budúcoročných aktivít národného kontaktného miesta na podporu kampane EU-OSHA. Prvé dva príspevky boli zaslané do medzinárodného kola súťaže, ktorého víťazi budú ocenení na konferencii počas budúcoročného Predsedníctva v Rade EÚ na Malte.
Prezentácia víťazného dokumentárneho filmu "Práca na jeden deň"
26. októbra bol v rámci aktivít na podporu Európskeho týždňa bezpečnosti a ochrany zdravia premietaný študentom Technickej univerzity v Košiciach víťazný film súťaže dokumentárnych filmov s tematikou bezpečnosti a ochrany zdravia, konanej každoročne v Lipsku. Film "Práca na jeden deň", bol režírovaný Ritou Bakacs a stal sa víťazom v súťaži dokumentárnych filmov v roku 2015. Národné kontaktné miesto EU-OSHA zabezpečilo slovenské titulky a zaradilo jeho premietanie do národných aktivít na podporu súčasnej kampane EU-OSHA "Zdravé pracoviská pre všetky vekové kategórie".
Film nabáda divákov zamyslieť sa nad pocitmi ľudí, hľadajúcich si krátkodobé zamestnanie. Odohráva sa v prevádzke štátneho úradu práce v jednej z berlínskych chudobnejších štvrtí. K
Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.