Portál pre zamestnávateľov, zástupcov zamestnancov, personalistov, manažérov HR a právnikov

Online časopis

Činnosť národného kontaktného miesta EU-OSHA a medzinárodné aktuality

Dátum:

Činnosť národného kontaktného miesta EU-OSHA a medzinárodné aktuality
Ing.
Laurencia
Jančurová
Národné kontaktné miesto EU-OSHA
EU-OSHA
Európska agentúra pre BOZP Bilbao
Filmová súťaž BOZP 2012
Agentúra vyhlásila víťazov tohoročnej medzinárodnej súťaže dokumentárnych filmov s tematikou BOZP, ktorá sa konala v Lipsku, na 54. festivale dokumentárnej tvorby. Cenu za najlepší dokument na túto tému získala režisérka Carmen Lossmannová z Nemecka za film "Work Hard - Play Hard" (Pracuj a hraj sa ako o život), v ktorom sa zamýšľa nad modernými teóriami o organizácii a riadení práce. Z rekordného počtu 3 012 dokumentov vybrala medzinárodná porota k oceneniu 10 príspevkov. Po holandskom a českom dokumentárnom filme, ktoré získali ocenenie v minulých dvoch rokoch, sa prejavil odklon od filmov s tematikou popisujúcou ťažké pracovné podmienky v krajinách tretieho sveta k filmu pojednávajúcom o osobnosti súčasnej pracovnej sily a honbe za efektivitou za každú cenu.
Európska kampaň BOZP 2012 - 2013
Agentúra pripravila dokumenty na novú kampaň BOZP, ktorá sa počas nasledujúcich dvoch rokov zameria na spoluprácu zamestnávateľov a zamestnancov pri zaisťovaní BOZP na pracovisku. Motto kampane je "Spoločne pri prevencii rizík" a bude zahájená 18. apríla 2012 v Bruseli. Približne v tom istom termíne začnú prebiehať aj aktivity na národnej úrovni. Na Slovensku bude pri príležitosti otvorenia kampane zorganizovaný v Košiciach 3. mája 2012 seminár pre šíriteľov myšlienky kampane. Aktivity plánované na rok 2012 boli prezentované zástupcom národnej siete zloženej zo zástupcov tripartity dňa 20. decembra 2011, kedy bol dohodnutý postup realizácie plánovaných úloh.
Hodnotenie kultúry bezpečnosti a ochrany zdravia - prehľad výziev a vybrané nástroje
Cieľom správy, ktorá vyšla v anglickom jazyku a je k dispozícii na webovej stránke agentú
Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.