Portál pre zamestnávateľov, zástupcov zamestnancov, personalistov, manažérov HR a právnikov

Online časopis

Medzinárodná konferencia Chémia 2019

Dátum: Rubrika: EDITORIÁL

Koncom septembra sa konala v poradí už 14-ta medzinárodná konferencia pod názvom CHÉMIA 2019, organizovaná Zväzom chemického a farmaceutického priemyslu SR, pričom jej kľúčovou témou bola téma Responsible Care Slovakia.

Program Responsible care je celosvetový záväzok chemického priemyslu, zameraný na zosúladenie podnikateľských činností s požiadavkami ochrany zdravia, bezpečnosti a životného prostredia. Právo používať logo Responsible Care má 13 spoločností Zväzu chemického a farmaceutického priemyslu SR na základe verifikácie do roku 2021.
Počas konferencie boli prezentované vývojové trendy slovenského chemického priemyslu, ktorý je na Slovensku jedným z najvýznamnejších odvetví, čo sa týka objemu výroby, tržieb i počtu zamestnancov. Časť odbornej prednášky Ing. Silvie Surovej, generálnej tajomníčky Zväzu chemického a farmaceutického priemyslu SR, bola venovaná objasneniu chemickej legislatívy, konkrétne REACH, nariadeniu CLP o klasifikácii, označovaní a balení a o kvalifikácii oxidu titaničitého – TiO2, ako aj vzťahu REACH a otázky brexitu.
Odprezentované boli tiež viaceré projekty, ako projekt ChemTube, kto
Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.