Portál pre zamestnávateľov, zástupcov zamestnancov, personalistov, manažérov HR a právnikov

Online časopis

Normy pre umelú inteligenciu nastavia štandardizačné orgány únie

Dátum: Rubrika: TRENDY

Technické normy, ktoré bude implementovať európska legislatíva o umelej inteligencii, spoločne vyvinú tri európske štandardizačné orgány.

Európsky výbor pre normalizáciu (CEN), Európsky výbor pre normalizáciu v elektrotechnike (CENELEC) a Európsky inštitút pre telekomunikačné normy (ETSI) budú mať na starosti vývoj technických noriem pre zákon o umelej inteligencii. Tri normalizačné organizácie by mali už čoskoro vytvoriť pracovný program s podrobným časovým harmonogramom, a výber technických orgánov. Tie budú zodpovedné za každú normu, ktorú pôvodne vyšpecifikovalo hlavné nariadenie o umelej inteligencii. Európskej komisii budú tiež musieť každých šesť mesiacov predkladať správu o pokroku. Technické normy budú zohrávať kľúčovú úlohu pri implementácii legislatívy o umelej inteligencii, keďže spoločnosti, ktoré ich uplatňujú, budú posudzované v súlade s pravidlami EÚ. Normy zohrávajú takú zásadnú úlohu pri znižovaní nákladov na dodržiavanie predpisov, že boli vo vplyvnom dokumente o pravidlách EÚ pre umelú inteligenciu definované ako "skutočná tvorba pravidiel".
Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.