Portál pre zamestnávateľov, zástupcov zamestnancov, personalistov, manažérov HR a právnikov

Online časopis

Rozhovor Rozhovor s... Ing. Miroslav Bucko

Dátum:

Indulona patrí medzi kultové značky, ktorej príbeh trvá takmer 70 rokov. Je lídrom kategórie ochranných pracovných krémov na ruky, pričom každý druhý zakúpený krém na ruky v SR je práve značky Indulona. Ročne sa jej vyrobí bezmála 6 miliónov, pričom počas jednej minúty sa v závode, ktorý rešpektuje podmienky farmaceutickej kvality, vyrobí 110 výrobkov. Vyrába sa v spoločnosti Saneca Pharmaceuticals, ktorá je významným hráčom v rámci farmaceutického a zdravotníckeho odvetvia. V spoločnosti Saneca Pharmaceuticals už 34 rokov pôsobí aj pán Miroslav Bucko, ktorého sme oslovili na rozhovor. V súčasnosti pôsobí na pozícii technického manažéra, kde okrem ochrany životného prostredia a bezpečnosti práce má zodpovednosť aj za ostatné podporné procesy, ako je výroba a dodávka energií, vodné hospodárstvo, externé servisy a investície.

Rozhovor Rozhovor s... Ing. Miroslav Bucko
Redakcia časopisu BOZP
Indulona je tradičný ochranný pracovný krém, ktorý je na trhu už od roku 1948. Na slovenskom trhu je stále najpredávanejšou značkou v oblasti starostlivosti o pokožku rúk. V čom je Indulona taká výnimočná a čo stojí za jej úspechom?
Kedysi sa hovorilo, že ide o tradičný pracovný krém a práve tým bola Indulona všeobecne známa. Z praxe však vieme, že ženy ju roky používajú na tvár, muži po holení a v pôrodniciach ňou krémujú novorodencov. Dnes už ponúka naozaj široké portfólio kozmetiky. Najväčšou pridanou hodnotou v porovnaní s ostatnými krémami je fakt, že sa vyrába za veľmi prísnych hygienických podmienok. Saneca Pharmaceuticals je totiž výrobcom liečiv, a aj do výroby kozmetiky sa implementovali takmer všetky výrobné štandardy. Týmto náročným procesom prechádza iba veľmi málo značiek kozmetiky u nás, ak vôbec nejaká. A to prináša aj výsledky. Pokiaľ viem, za celých 70 rokov sa nevyskytla ani jedna alergická reakcia či nežiaduci účinok na tradičnú Indulonu. Prívlastok "zázračný krém" si určite právom zaslúži.
Ako prebiehala výroba Indulony v minulosti a ako sa vyrába dnes? Nastala zmena v receptúre alebo iba vo výrobnom procese?
Saneca Pharmaceuticals bola kedysi Slovakofarma Hlohovec a práve v hlohoveckom závode sa Indulona vyrába odjakživa. Teda v prostredí, odkiaľ sa distribuujú liečivá do celého sveta. V prípade Indulony s ďa
Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.