Portál pre zamestnávateľov, zástupcov zamestnancov, personalistov, manažérov HR a právnikov

Pracovné situácie

Deň ukončenia pracovného pomeru

Publikované: Autor/i: JUDr. Ivana Gerdová

Mám otázku ohľadom ukončenia pracovného pomeru v takomto prípade: Pracovný pomer bol uzatvorený so zamestnankyňou (A) na dobu určitú od 7. 1. 2019 do 31.  7. 2019. PP bol 28. 6. 2019 predĺžený na dobu určitú na zastupovanie kolegyne (B) počas jej materskej a rodičovskej dovolenky. Zamestnankyňa A však nastúpila na materskú dovolenku 6. 2. 2020 a kolegyna B ukoncila rodicovsku dovolenku 2. 8. 2020. Ku ktoremu dňu bol v takomto prípade ukončený PP zamestankyne A?

Zákon č. 311/2001 Z. z. Zákonník práce v z. n. p. ustanovuje v § 59 ods. 2, že pracovný pomer dohodnutý na dobu určitú sa končí uplynutím dohodnutej doby. Okrem tohto skončenia pracovného pomeru, teda uplynutím času, Zákonník práce umožňuje u

Na zobrazenie tohto obsahu nemáte dostatočné oprávanenie.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).



Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.