Portál pre zamestnávateľov, zástupcov zamestnancov, personalistov, manažérov HR a právnikov

Smart dokumenty

Oznámenie zamestnávateľa o trvaní na ďalšom výkone práce

Kategória: Oznámenia

Zákonník práce neupravuje konkrétnu formu alebo požiadavky na obsah takéhoto oznámenia s ohľadom na preukázanie skutočnosti, že zamestnávateľ skutočne oznámil zamestnancovi, aby naďalej pracoval a že mu chce teda i naďalej prideľovať prácu. Oznámenie zamestnávateľa by malo primárne dostatočne označiť jednotlivé subjekty pracovného pomeru (zamestnávateľa a zamestnanca, ktorý neplatne skončil pracovný pomer), ďalej označenie pracovnej zmluvy, ktorá založila pracovný pomer medzi zamestnávateľom a zamestnancom.

Z obsahu oznámenia zamestnávateľa by mala jednoznačne vyplývať vôľa zamestnávateľa, že napriek neplatnému skončeniu pracovného pomeru zamestnávateľ požaduje výkon práce od zamestnanca. Oznámenie zamestnávateľa by malo ďalej jednoznačne deklarovať, že právny úkon, ktorý vykonal zamestnanec voči zamestnávateľovi a ktorým mal v úmysle skončiť pracovný pomer, považuje zamestnávateľ za neplatný a súčasne považuje pracovnú zmluvu a na základe nej vzniknutý pracovný pomer za platný a trvajúci.

Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.