Portál pre zamestnávateľov, zástupcov zamestnancov, personalistov, manažérov HR a právnikov

Aktuality

Ako sa budú vydávať akceptačné listy sporiteľom v II. pilieri v režime Covid semaforu SP

Kategória: Všeobecné informácie Autor/i: Sociálna poisťovňa Zdroj: SP

Sociálna poisťovňa upozorňuje sporiteľov v II. dôchodkovom pilieri na špeciálny pandemický režim pobočiek pri vydávaní akceptačných listov, ktoré potrebujú pri prestupoch z jednej do inej dôchodkovej správcovskej spoločnosti (nie pri prestupoch vo fondoch v rámci jednej DSS).

V súčasnej mimoriadnej situácii sa pobočky pri vybavovaní tejto agendy budú riadiť Covid semaforom Sociálnej poisťovne a osobné vybavenie akceptačného listu na počkanie bude dočasne možné len v „zelených“ pobočkách. Pobočky, ktoré sú v Covid semafore SP označené ako „oranžové“ a „červené“, akceptačné listy na počkanie nebudú vydávať. Výkon tejto agendy je možné v plnom rozsahu zabezpečiť výlučne prostredníctvom elektronickej schránky klientov. V „oranžových“ a „červených“ pobočkách preto zamestnanci SP klientov na základe telefonickej konzultácie usmernia, aby o vydanie akceptačného listu požiadali elektronicky z ich aktívnej elektronickej schránky zriadenej na Ústrednom portáli verejnej správy (www.slovensko.sk). Do tejto schránky im Sociálna poisťovňa vyžiadaný akceptačný list následne zašle.

Označenie pobočiek v Covid semafore Sociálna poisťovňa pravidelne aktualizuje na svojej webovej stránke tu: Covid semafor - pobočky.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.