Portál pre zamestnávateľov, zástupcov zamestnancov, personalistov, manažérov HR a právnikov

Aktuality

AZZZ: Export je ťahúňom ekonomického vývoja, potrebuje však zmenu

Kategória: Aktuality Autor/i: TASR

Export je ťahúňom ekonomického vývoja, potrebuje však zmenu. Uviedla to tlačová hovorkyňa Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení (AZZZ) SR Miriam Filová.

Export aj inovácie patria podľa nej dlhodobo medzi tzv. ťahúne ekonomického rozvoja. Slovenská republika by mala mať záujem o stimuláciu exportnej a inovačnej výkonnosti podnikateľských subjektov, keďže táto aktivita môže viesť k rozvoju jej celej ekonomiky a dobiehaniu iných, ekonomicky výkonnejších krajín EÚ.

"Evidujeme však veľkú rozdrobenosť pro-exportných inštitúcií. Takáto fragmentácia pôsobí predovšetkým pre začínajúcich exportérov neprehľadne a zmätočne. Z dlhodobého hľadiska by bolo najefektívnejšie tieto kompetencie postupne zlúčiť," povedal prezident AZZZ SR Tomáš Malatinský.

V kontexte uvedeného AZZZ podľa nej víta schválený dokument Memorandum Pro Export, ktorý vyzýva na verejnú diskusiu a pozitívne zmeny v podnikateľskom prostredí na Slovensku a podpore exportu slovenských firiem.

Memorandum z dielne Rady slovenských exportérov už podľa Filovej podporila nedávno aj AZZZ SR, Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora, Slovenská batériová aliancia, Združenie bezpečnostného a obranného priemyslu a rad inštitúcií, firiem či jednotlivcov.

"Export je pre slovenskú ekonomiku bytostne dôležitý, a preto v AZZZ vnímame túto iniciatívu pozitívne a podporujeme ju," dodal prezident AZZZ SR.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.