Portál pre zamestnávateľov, zástupcov zamestnancov, personalistov, manažérov HR a právnikov

Aktuality

Covid semafor: Sociálna poisťovňa sprísňuje režim fungovania vo viacerých pobočkách

Kategória: Aktuality Autor/i: Sociálna poisťovňa Zdroj: SP

Sociálna poisťovňa (SP) upozorňuje poistencov, že vzhľadom na šírenie pandémie koronavírusu sa počas tohto týždňa viaceré pobočky SP ocitli v oranžovom alebo v červenom režime fungovania. Sociálna poisťovňa preto upozorňuje klientov, aby si pred prípadnou plánovanou návštevou svojej pobočky preverili, v akom režime funguje. Situácia sa mení každý deň a aktuálnu informáciu o fungovaní pobočiek vždy nájdu na webovej stránke SP v časti Covid semafor pre fungovanie pobočiek.

K 9. októbru 2020 sú v oranžovom režime zaradené pobočky – Bratislava, (vrátane vysunutých pracovísk Bratislava IV, Bratislava V, pracovisko ESO v Klientskom centre, Pezinok, Malacky, Senec), Senica (aj pracovisko Holíč), Michalovce, Vranov nad Topľou a Čadca. V červenom režime sú pobočky Bardejov, Prievidza, Trebišov, Martin, Dunajská Streda, Dolný Kubín a pracoviská SP v Tvrdošíne a Námestove. Vysunuté pracoviská v Štúrove a v Stropkove sú aktuálne zatvorené.

Pobočky a pracoviská SP, ktoré sú mimo zeleného (štandardného) režimu – čiže „oranžové“ a „červené“ pobočky – majú sprísnený režim fungovania a výrazne obmedzený osobný kontakt s klientom. Sociálna poisťovňa preto odporúča, aby klienti využívali predovšetkým elektronický kontakt – zasielali z webovej stránky SP dostupné elektronické formuláre najmä pri žiadostiach o ošetrovné, používali svoju e-schránku, prípadne kontaktovali pobočky SP e-mailom alebo telefonicky. V nevyhnutných prípadoch môžu využiť zaslanie poštou alebo vhodenie zásielky do schránky umiestnenej pri vstupe do pobočky. Pre otázky a poradenstvo majú klienti k dispozícii aj Formulár pre otázky a Informačno-poradenské centrum SP.

 

(Pozri aj odporúčanie a stručný návod: Urýchlite svoju žiadosť o ošetrovné a zašlite ju do Sociálnej poisťovne elektronicky)


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.