Portál pre zamestnávateľov, zástupcov zamestnancov, personalistov, manažérov HR a právnikov

Aktuality

Dôchodky v hotovosti vyplatí Sociálna poisťovňa počas sviatkov skôr, jej pobočky zostanú otvorené

Kategória: Aktuality Zdroj: Sociálna poisťovňa

Poberatelia dôchodkov v hotovosti dostanú svoje dôchodky počas vianočných a novoročných sviatkov o deň skôr. Sociálna poisťovňa v súvislosti s blížiacimi sa sviatkami posunula ich výplatný termín. Úradné hodiny v pobočkách Sociálnej poisťovne sa nemenia, pobočky zostanú pre klientov pri dodržiavaní epidemických opatrení otvorené.

Poberateľom dôchodkov v hotovosti s výplatným termínom 24. dňa v kalendárnom mesiaci vyplatí Sociálna poisťovňa dôchodky už o deň skôr – vo štvrtok 23. decembra 2021. K zmene výplatného termínu príde aj počas novoročných sviatkov. Dôchodky v hotovosti s výplatným termínom 6. januára 2022 dostanú dôchodcovia už v stredu 5. januára 2022

Pobočky Sociálnej poisťovne zostanú pred Vianocami a na Silvestra otvorené

Pred Vianocami 23. decembra 2021 budú pobočky Sociálnej poisťovne otvorené do 12-tej hodiny tak ako v bežný štvrtok. Nejde však o skrátenie pracovnej doby, keďže štvrtok je jediný deň v týždni kedy sú všetky pobočky pre klientov po celý rok otvorené dopoludnia. V prípade posledného dňa v tomto roku v piatok 31. decembra 2021 budú pobočky pre klientov otvorené rovnako v štandardných úradných hodinách do 14-tej hodiny.

V súvislosti s pandemickými opatreniami sú pobočky a vysunuté pracoviská Sociálnej poisťovne rozdelené na základe tzv. covid semaforu do troch skupín na zelené, oranžové a červené. V prípade červených pobočiek fungujú úradné hodiny po celý pracovný týždeň (s výnimkou stredy do 14-tej hodiny) len dopoludnia. Sociálna poisťovňa sa preto v tejto súvislosti obracia na verejnosť, aby si aktuálnu informáciu o tom, v akom režime pracuje konkrétna pobočka, resp. vysunuté pracovisko overili na jej webovej stránke https://www.socpoist.sk/covid-semafor---pobocky/68964s a aby v kontakte s pobočkami využívali predovšetkým elektronickú komunikáciu.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.