Portál pre zamestnávateľov, zástupcov zamestnancov, personalistov, manažérov HR a právnikov

Aktuality

Finančná správa zverejnila zoznam dokumentov, ktoré môže vyžadovať pri daňovej kontrole

Kategória: Aktuality Autor/i: TASR

Finančná správa (FS) SR chce pripraviť podnikateľov na daňové kontroly a celý proces im uľahčiť. Na svojom internetovom portáli preto zverejnila materiál s informáciami o tom, aké doklady od firiem môžu byť pri daňovej kontrole dane z príjmov právnickej osoby vyžadované a čo môžu podnikatelia očakávať zo strany daňového úradu.

„Daňová kontrola nemusí byť pre podnikateľov až takým strašiakom ako sa na prvý pohľad môže zdať. V záujme finančnej správy je pristupovať k daňovým subjektom korektne a celý proces kontroly im uľahčiť,“ uviedla v stredu hovorkyňa FS Martina Rybanská. Daňová kontrola podľa hovorkyne nemá vždy len represívny charakter, v mnohých prípadoch predstavuje pre daňové subjekty aj možnosť overenia a potvrdenia správnosti údajov uvádzaných v daňovom priznaní, a teda povinnosti voči štátnemu rozpočtu.

Zverejnený materiál obsahuje základné informácie súvisiace s výkonom kontroly dane z príjmov právnickej osoby, hovorí o potrebných druhoch dokladov, dokumentov a o informáciách dôležitých pre vykonanie kontroly. Finančná správa v ňom zverejnila aj zostavy potrebné na vykonanie daňovej kontroly s možnosťou ich predloženia v elektronickej podobe. Okrem toho sú v dokumente uvedené aj oblasti, na ktoré môže byť daňová kontrola zameraná. „Aj týmto spôsobom chce finančná správa pomôcť daňovým subjektom zvládnuť bez zbytočného stresu daňovú kontrolu,“ dodala Rybanská.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.