Portál pre zamestnávateľov, zástupcov zamestnancov, personalistov, manažérov HR a právnikov

Aktuality

FS predĺžila lehotu na zaslanie dotazníka o transakciách so závislými osobami

Kategória: Aktuality Autor/i: TASR

Daňové subjekty majú viac času na zaslanie dotazníka zameraného na zmapovanie transakcií so závislými osobami. Úradu pre vybrané hospodárske subjekty (ÚVHS) ho môžu zaslať až do konca apríla tohto roka, namiesto pôvodného termínu 28. marca. V pondelok o tom informovala Finančná správa (FS) SR.

ÚVHS ešte vo februári tohto roka oslovil 889 daňových subjektov, aby dobrovoľne vyplnili jednoduchý dotazník zameraný na transakcie, ktoré uskutočnili so závislými osobami za zdaňovacie obdobie kalendárneho roka 2020, respektíve za zdaňovacie obdobie iné ako kalendárny rok ukončené v roku 2020.

"Z dôvodu marcového náporu súvisiaceho s podávaním daňových priznaní finančná správa predlžuje termín na zaslanie vyplneného dotazníka ÚVHS. Oslovené daňové subjekty majú čas urobiť tak do 30. apríla tohto roka," uviedla hovorkyňa FS Martina Rybanská.

FS môže podľa Rybanskej vďaka týmto informáciám lepšie analyzovať dostupné údaje, a tým efektívnejšie bojovať proti kráteniu daní a možným daňovým únikom. Získané údaje budú slúžiť aj na posúdenie potreby legislatívnych i nelegislatívnych zmien v oblasti transferového oceňovania a ich možných vplyvov.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.