Portál pre zamestnávateľov, zástupcov zamestnancov, personalistov, manažérov HR a právnikov

Aktuality

Grid karty budú môcť klienti používať ešte aj v úvode roka 2022

Kategória: Aktuality Zdroj: Sociálna poisťovňa

Klienti, ktorí v súčasnosti pre prihlásenie do e-Služieb Sociálnej poisťovne využívajú Grid karty, ich budú môcť používať aj začiatkom budúceho roku. Sociálna poisťovňa pred časom priniesla modernejší a bezpečnejší spôsob prihlásenia do jej e-Služieb a informovala o ukončení používania Grid kariet. Vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu sa rozhodla vyjsť klientom v ústrety a predĺžiť platnosť Grid kariet do 31. marca 2022.

Cieľom pripravovanej zmeny je nahradiť terajšie Grid karty novým modernejším a bezpečnejším spôsobom prihlásenia pomocou mena, hesla a mobilnej aplikácie alebo možnosťou, ktorú majú klienti k dispozícii už dlhšie – prostredníctvom elektronického občianskeho preukazu. Keďže takáto zmena si v mnohých prípadoch vyžaduje zvýšené kontaktovanie rôznych subjektov (najmä medzi zamestnávateľmi, účtovníčkami a pobočkami SP), Sociálna poisťovňa sa vzhľadom na zhoršujúcu sa pandemickú situáciu rozhodla vyjsť v ústrety klientom a dočasne ešte zachovať platnosť vydaných Grid kariet. Novým klientom však už Grid karty nevydáva.

Klientom, ktorí v súčasnosti využívajú Grid karty a majú všetky podmienky k tomu, aby prešli na nový spôsob prihlásenia, túto zmenu Sociálna poisťovňa naďalej odporúča. Do e-Služieb sa budú prihlasovať komfortnejšie a hlavne bezpečnejšie. Profil v e-Službách si potom môžu spravovať sami. Jednoducho si zmenia napríklad heslo alebo aktivujú nové v prípade zabudnutia bez zložitého vybavovania. Získajú tak modernejší, bezpečnejší a rýchlejší prístup do e-Služieb a lepšiu kontrolu nad ním.    

Pripomíname aj rady a návody, ktoré môžu klienti pri zriadení nového prístupu do e-Služieb využiť:

Som nový užívateľ e-Služieb a chcem si prvý raz aktivovať prístup s heslom a mobilnou aplikáciou

Som užívateľ e-Služieb a chcem si aktivovať prístup s heslom a mobilnou aplikáciou

Ako sa prihlásim do e-Služieb pomocou mena a hesla bez smartfónu

Ako vstúpiť do e-Služieb pomocou elektronického občianskeho preukazu (eID)


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.