Portál pre zamestnávateľov, zástupcov zamestnancov, personalistov, manažérov HR a právnikov

Aktuality

KOZ SR: Pokračujeme v protestoch, ktoré sme začali v septembri

Kategória: Aktuality Autor/i: TASR

Bratislava 14. októbra (TASR) - Konfederácia odborových zväzov (KOZ) SR pokračuje v organizovaní protestov, ktorých sériu spustili ešte v septembri v šiestich slovenských mestách. Aj stredajšie zhromaždenie pred Úradom vlády SR s rešpektovaním všetkých protiepidemiologických opatrení nadväzuje na nespokojnosť odborárov s postojom vlády. Informovala o tom viceprezidentka KOZ Monika Uhlerová.

"V utorok (13. 10.) sme protestovali pred Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR, dnes sme pred Úradom vlády SR. Rešpektujeme všetky nariadenia, ktoré súvisia so súčasnou epidemiologickou situáciou, čiže striedame sa v šesťčlenných skupinkách a snažíme sa dodržiavať, aby na tomto proteste nebolo viac ako šesť ľudí zgrupených v jednej skupine," vysvetlila Uhlerová.

Protestmi chcú odborári vyjadriť nesúhlas s politikou hlavne ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Milana Krajniaka (Sme rodina) smerom k zamestnancom a ich zástupcom – čiže smerom k odborom.

"Nesúhlasíme s politikou vlády, ktorá siaha na dosiahnuté mzdové, pracovno-právne a sociálne štandardy zamestnancov a pracujúcich na Slovensku. Takže pokračujeme v našom nesúhlase, ktorý vyjadrujeme aj takouto formou," uzavrela Uhlerová.

Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.