Portál pre zamestnávateľov, zástupcov zamestnancov, personalistov, manažérov HR a právnikov

Aktuality

MH: O dotáciu na nájomné je možné požiadať aj za september

Kategória: Aktuality Autor/i: TASR

Bratislava 3. novembra (TASR) – Ministerstvo hospodárstva (MH) rozšírilo obdobie, za ktoré je možné získať dotáciu na nájomné v rámci prvej vlny pandémie nového koronavírusu. Žiadosť je možné podať aj za nájomcov, ktorých sa dotkli septembrové opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR, informoval v utorok rezort.

Príspevok na nájomné za september tak môžu po novom získať tí, ktorých sa týkalo zrušenie hromadných podujatí nad 1000 ľudí, resp. hromadných podujatí nad 500 ľudí v interiéri. Ďalej za obmedzenia pre kúpaliská, aquaparky, diskotéky, tanečné zábavy a akcie v reštauráciách či baroch.

MH upozornilo, že žiadosti na kompenzácie nájomného v prvej vlne pandémie je možné podávať do konca novembra. Zároveň rezort hospodárstva pracuje na tom, aby systém dotácií na nájomné mohol pokračovať aj po skončení aktuálnej výzvy. "Cieľom je, aby mohli o pomoc žiadať aj podnikatelia zasiahnutí druhou vlnou pandémie," uviedla hovorkyňa MH Katarína Matejková.

Presné podmienky a obdobie, za ktoré je možné požiadať o dotáciu, MH zverejnilo na stránke najmy.mhsr.sk. Ministerstvo doteraz vyplatilo dotácie na nájomné vo výške viac ako 25 miliónov eur a pomohlo tak spolu takmer 12.500 žiadateľom.

Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.