Portál pre zamestnávateľov, zástupcov zamestnancov, personalistov, manažérov HR a právnikov

Aktuality

NRSR: Poslanci uzavreli piatkové rokovanie návrhom SaS na úpravu daní

Kategória: Aktuality Autor/i: TASR

Poslanci Národnej rady (NR) SR ukončili piatkové rokovanie návrhom SaS, ktorým by sa novelizovali niektoré zákony v oblasti daní. Plénum sa zíde opäť v utorok (27. 9.).

Návrhom zákona by sa mala znížiť daň z pridanej hodnoty na služby spojené s podávaním jedál a nápojov na 10 percent a valorizovať spotrebná daň z liehu. Poslankyňa Monika Kozelová (OĽANO) už avizovala, že zákon podporí.

Poslanci počas piatkového rokovania prebrali aj niekoľko výročných správ, napríklad správu Slovenského pozemkového fondu za rok 2021, správu o činnosti Ústavu pamäti národa za minulý rok, ako aj správu o činnosti Úradu na ochranu oznamovateľov protispoločenskej činnosti za rok 2021. Prerokovali tiež návrh na prijatie uznesenia k pracovnej definícii protirómskeho rasizmu.

V utorok ráno by mali poslanci prerokovať prístupové protokoly Švédska a Fínska do NATO. Popoludní od 14.00 h by sa mali venovať vládnym návrhom, o ktorých rokujú v skrátenom legislatívnom konaní. Ide o novelu zákona o energetike a návrh na zvýšenie platov zdravotníkov. Oba návrhy poslanci v piatok posunuli do druhého čítania.

Poslanci sa tiež dohodli, že body z dielne ministerstva spravodlivosti prerokujú vo štvrtok (29. 9.) od 9.00 h. Sú nimi novela civilného mimosporového poriadku a novela zákona o výkone väzby, oba návrhy sú v druhom čítaní. Po nich by sa malo plénum venovať aj správe o hodnotení plnenia pravidiel rozpočtovej zodpovednosti a pravidiel rozpočtovej transparentnosti za rok 2021.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.