Portál pre zamestnávateľov, zástupcov zamestnancov, personalistov, manažérov HR a právnikov

Aktuality

Objem prostriedkov v 2. dôchodkovom pilieri vzrástol na 9,29 mld. eur

Kategória: Aktuality Autor/i: TASR

Bratislava 26. mája (TASR) - Fondom v druhom pilieri sa v uplynulom týždni darilo. Objem majetku sporiteľov celkovo dosiahol 9,29 miliardy eur. Jeho čistá hodnota vzrástla o 68,1 milióna eur. Vyplýva to z najnovších údajov zverejnených Asociáciou dôchodkových správcovských spoločností (ADSS) k 22. máju tohto roka.
      V garantovaných dlhopisových fondoch sa nachádza stále väčšina majetku sporiteľov, celkovo v nich majú uložených 6,73 miliardy eur, pričom vzrástol o 9,6 milióna eur. V negarantovaných fondoch objem majetku predstavoval takmer 2,6 miliardy eur pri náraste o 58,4 milióna eur.
      Spomedzi negarantovaných fondov mali sporitelia najviac zdrojov uložených v indexových fondoch, kde dôchodkové správcovské spoločnosti spravovali 1,28 miliardy eur a v akciových fondoch, kde bolo 1,2 miliardy eur. V zmiešaných fondoch sa nachádzalo 95,8 milióna eur.
      Celkovo sa prostriedky sporiteľov za posledný mesiac zhodnotili v garantovaných fondoch od 0,43 % do 0,98 %. V negarantovaných fondoch bolo mesačné zhodnotenie od 0,65 % do 4,58 %.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.