Portál pre zamestnávateľov, zástupcov zamestnancov, personalistov, manažérov HR a právnikov

Aktuality

Odborári: Sociálne služby by nemali znižovať ohodnotenie zamestnancov

Kategória: Aktuality Autor/i: TASR

Bratislava 10. augusta (TASR) - Vyššie územné celky, obce a mestá v čase krízy spôsobenej novým koronavírusom nariaďujú poskytovateľom sociálnych služieb znižovať výdavky na prevádzku o desať percent a tiež bezodkladne znižovať počty zamestnancov o desať percent. Upozorňuje na to predseda Slovenského odborového zväzu zdravotníctva a sociálnych služieb Anton Szalay.

Dodáva, že tento postup vyplýva z požiadavky vlády SR na organizácie vo verejnej a štátnej službe. Odborári vyzývajú kompetentných, aby ľuďom, ktorí boli počas pandémie v prvej línii, neznižovali finančné ohodnotenie. Tiež, aby im okrem morálneho ocenia poskytli aj finančné odmeny, podobne ako zamestnancom nemocníc a pracovníkom sociálnych služieb v Českej republike.
      Rezorty zdravotníctva, sociálnych vecí a financií rokujú o mimoriadnom finančnom ohodnotení lekárov, zdravotníkov a zamestnancov zariadení sociálnych služieb, ktorí pracovali aj počas pandémie nového koronavírusu. Aktuálne podľa hovorkýň Ministerstva zdravotníctva SR a Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR rezorty nastavujú konkrétne návrhy odmien aj spôsob ich vyplatenia.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.