Portál pre zamestnávateľov, zástupcov zamestnancov, personalistov, manažérov HR a právnikov

Aktuality

Podnikatelia získajú nové možnosti financovania exportu

Kategória: Aktuality Autor/i: TASR

Slovenskí exportéri by mali mať väčšie možnosti financovania vývozu svojich výrobkov do zahraničia. Pomôcť by im mohlo memorandum o spolupráci, ktoré v utorok podpísal s delegáciou Medzinárodnej banky pre hospodársku spoluprácu (IBEC) predseda Rady slovenských exportérov Lukáš Parízek.

„Obe strany sa dohodli na vzájomnej podpore malých a stredných podnikov a uzatváraní dohôd so subjektmi členských štátov IBEC s cieľom nadväzovania strategických partnerstiev a rozvoja dlhodobej a efektívnej spolupráce v investičných aktivitách pre rozvoj obchodných a priemyselných vzťahov medzi členskými štátmi IBEC a Radou slovenských exportérov,“ uviedol Parízek.  

IBEC podľa predsedu predstavenstva Denisa Ivanova disponuje širokou škálou bankových inštrumentov vrátane faktoringu a akreditívov. Parízek v tejto súvislosti považuje za mimoriadne dôležité, aby mali slovenské spoločnosti prístup k čo najširšej škále bankových produktov pri financovaní ich exportu.
 
© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.