Portál pre zamestnávateľov, zástupcov zamestnancov, personalistov, manažérov HR a právnikov

Aktuality

Predĺžené vyplácanie dávky v nezamestnanosti sa končí 31. augusta

Kategória: Aktuality Autor/i: Sociálna poisťovňa Zdroj: SP

Sociálna poisťovňa upozorňuje verejnosť, že podľa platnej legislatívy predĺžené podporné obdobie v nezamestnanosti uplynie najneskôr 31. augusta 2020 bez ohľadu na to, či bude v súvislosti s koronokrízou naďalej trvať mimoriadna situácia alebo nie.

Znamená to, že predĺžené vyplácanie dávky v nezamestnanosti, ktorá sa obvykle poskytuje maximálne 6 mesiacov, sa koncom augusta automaticky ukončí. Na predĺžené podporné obdobie v nezamestnanosti, ktoré vláda štyrikrát postupne od marca 2020 predlžovala, mali počas koronakrízy tí poistenci, ktorým vznikol nárok na dávku pred vypuknutím koronakrízy a mali sťažené podmienky nájsť si počas poberania dávky nové zamestnanie.

Ak teda poistencovi uplynie prvé predĺženie podporného obdobia v nezamestnanosti 15. augusta 2020, nárok na ďalšie predĺženie podporného obdobia v nezamestnanosti mu vznikne od 16. augusta 2020 do 31. augusta 2020. Následne mu Sociálna poisťovňa výplatu dávku zastaví. Ak niekomu vznikol nárok na dávku od 1. marca 2020, dávku bude tiež poberať len do konca augusta (tradičných 6 mesiacov) a ak mu vznikol nárok od 1. apríla 2020, na dávku bude mať rovnako nárok len 6 mesiacov, teda do 30. septembra 2020.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.