Portál pre zamestnávateľov, zástupcov zamestnancov, personalistov, manažérov HR a právnikov

Aktuality

SAK upozorňuje na podvodnú stránku, ktorá od ľudí vymáha peniaze za služby

Kategória: Aktuality Autor/i: TASR

Slovenská advokátska komora (SAK) upozorňuje na podvodnú stránku OverenaSpolocnosť.sk, ktorá sa podvodným spôsobom pokúša vymáhať od ľudí a firiem peniaze za neobjednané služby takzvaného "účtovného auditu". TASR o tom informoval mediálny odbor SAK.

"SAK preto vyzýva firmy a občanov, ktorí dostali takéto faktúry za nevyžiadané služby, aby ich neuhrádzali, a prípadne sa obrátili s podnetom na orgány činné v trestnom konaní," zdôraznila komora, ktorá v posledné dni dostala viacero podnetov upozorňujúcich na podvodný projekt "OverenaSpolocnost.sk".

Priblížila, že súčasťou pokútnych výziev na úhradu faktúr je poukazovanie na rozhodcovské doložky Rozhodcovského súdu SAK. "Ide o hrubé zneužívanie dobrého mena rešpektovaného súdu i komory ako takej," vyhlásila SAK, ktorá sa voči tomu dôrazne ohradzuje a na ochranu dobrého mena podnikne potrebné právne kroky.

Konanie okolo stránky OverenaSpolocnost.sk môže podľa komory zároveň napĺňať znaky skutkovej podstaty trestného činu podvodu a zneužitia účasti na hospodárskej súťaži. "Myslíme si, že vecou by sa mali zaoberať aj orgány činné v trestnom konaní," doplnila.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.