Portál pre zamestnávateľov, zástupcov zamestnancov, personalistov, manažérov HR a právnikov

Aktuality

Sociálna poisťovňa: Pandemické čestné vyhlásenie možno vziať aj späť

Kategória: Aktuality Autor/i: Sociálna poisťovňa

Bratislava 29. mája (TASR) - Sociálna poisťovňa sa v uplynulých dňoch stretáva s prípadmi, keď niektorí zamestnávatelia alebo SZČO chcú stornovať zaslané čestné vyhlásenia o poklese obratu alebo zatvorení prevádzky v čase pandémie.

Ide o tých, ktorí zaslali čestné vyhlásenie s cieľom odkladu poistného (za marec alebo máj 2020) alebo odpustenia poistného (za apríl 2020) a následne sa rozhodli, že túto možnosť nevyužijú, resp. si uvedomili, že nezodpovedajú kritériám pre túto schému pomoci. Sociálna poisťovňa pre tieto prípady pripravila jednoduchý elektronický  formulár Späťvzatie čestného vyhlásenia. Stačí v ňom vyplniť niekoľko jednoduchých údajov a priamo odoslať Sociálnej poisťovni. Formulár následne poskytne informáciu o úspešnom odoslaní a Sociálna poisťovňa požiadavku na späťvzatie čestného vyhlásenia akceptuje. 

TASR o tom informoval hovorca Sociálnej poisťovne Peter Višváder.

Upozornenie: TASR zverejňuje vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom zadávateľom, bez redakčnej úpravy. V zmysle § 5, ods. 2 zákona č. 167/2008 Z. z. o periodickej tlači a agentúrnom spravodajstve TASR nezodpovedá za obsah týchto informácií. Zverejňovanie vyhlásení, stanovísk a oznámení orgánov verejnej moci vykonáva TASR v zmysle § 3, ods. 5 zákona č. 385/2008 Z. z. o Tlačovej agentúre Slovenskej republiky ako službu vo verejnom záujme.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.