Portál pre zamestnávateľov, zástupcov zamestnancov, personalistov, manažérov HR a právnikov

Aktuality

Sociálna poisťovňa uľahčí spracovanie ePN

Kategória: Aktuality Autor/i: Sociálna poisťovňa

Sociálna poisťovňa spustila projekt, ktorý umožňuje zamestnávateľom automatický prenos dát o elektronickej PN z portálu eSlužieb Sociálnej poisťovne priamo do mzdového softvéru.

Elektronická služba prináša zamestnávateľom vyšší komfort pri spracovaní práceneschopnosti svojich zamestnancov a ušetrí im čas v kontrole ePN. Služba je už dostupná vo vybraných softvéroch. Zobrazovanie "péeniek" na portáli eSlužieb zostáva zamestnávateľom k dispozícii. Aktuálne je pilotný projekt otestovaný a prístupný cez softvéry Vema a Kros.

Čo má zamestnávateľ pre aktiváciu novej služby urobiť?

Zamestnávateľ vypíše žiadosť, ktorá je dostupná na Portáli eSlužieb (pod B2B služby pre odvádzateľov poistného) a pošle ju naskenovanú cez svoju elektronickú schránku Sociálnej poisťovni. Zamestnávateľ sa tak stane novým B2B subjektom s prideleným identifikátorom B2B ID a môže začať výhody tejto služby využívať. Aktuálne je pilotný projekt otestovaný a prístupný cez softvéry Vema a Kros. Sociálna poisťovňa zamestnávateľom odporúča, aby sa v prípade, ak ich mzdový softvér zatiaľ túto funkcionalitu neponúka, obrátili s požiadavkou priamo na poskytovateľa svojho mzdového softvéru.

Poskytovanie tejto služby je prvý krok v novej koncepcii služieb Sociálnej poisťovne zameranej na prepojenie systémov externých klientov priamo so systémom eSlužieb. Cieľom je, aby nové služby postupne umožnili klientom vykonávať svoje povinnosti voči Sociálnej poisťovni v podobnom rozsahu, ako na portáli eSlužieb. Takto sa klientom otvára ďalší kanál pre elektronickú komunikáciu so Sociálnou poisťovňou, ktorý prispeje k lepšiemu komfortu pri ich práci.

Technickú dokumentáciu, podľa ktorej je možné integrovať sa k novej službe pre zobrazenie ePN v mzdovom systéme (B2B ePN) nájdu dodávatelia softvéru pre zamestnávateľov TU.

K téme nájdete viac informácií TU.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.