Portál pre zamestnávateľov, zástupcov zamestnancov, personalistov, manažérov HR a právnikov

Aktuality

Sociálna poisťovňa upozornila viac ako 6 tisíc zamestnávateľov na neodovzdané výkazy

Kategória: Aktuality Autor/i: Sociálna poisťovňa Zdroj: SP

Sociálna poisťovňa v januári 2021 odoslala správy (SMS, e-mail) 6 158 zamestnávateľom a upozornila ich na neodovzdané povinné mesačné výkazy za zamestnancov. Išlo o výkazy za november 2020. Na základe upozornenia 1 140 zamestnávateľov dodatočne zaslalo mesačný výkaz poistného, čo je 18,5% úspešnosť tejto informačnej akcie.

Sociálna poisťovňa upozorňuje zamestnávateľov, že na povinnosti vykazovať poistné sa nič nezmenilo ani v čase mimoriadnej situácie počas koronakrízy. Zamestnávatelia sú povinní vykazovať poistné za každý kalendárny mesiac. Poistné sa naďalej vykazuje v stanovených termínoch, v rovnakej štruktúre a forme. Zachovaný zostal aj spôsob vykazovania, čiže zamestnávateľ vykazuje poistné za zamestnávateľa i za zamestnanca.

Zasielanie správ zamestnávateľom je ústretová služba Sociálnej poisťovne, ktorá upozorňuje na nesplnené zákonné povinnosti. Využívať ju môžu zamestnávatelia, ktorí majú v Sociálnej poisťovni nahlásené aktuálne kontakty – e-mail alebo číslo mobilného telefónu.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.