Portál pre zamestnávateľov, zástupcov zamestnancov, personalistov, manažérov HR a právnikov

Aktuality

Sociálna poisťovňa zavádza pre pobočky „Covid semafor“, ich prevádzka môže byť obmedzená

Kategória: Všeobecné informácie Autor/i: Sociálna poisťovňa Zdroj: SP

Sociálna poisťovňa upozorňuje, že v súvislosti so šírením pandémie koronavírusu a zavedením núdzového stavu zavedie od pondelka 5. 10. 2020 pre verejnosť a pobočky po celom Slovensku režim tzv. Covid semaforu. Znamená to, že pobočky budú pre verejnosť otvorené buď v štandardnom alebo v obmedzenom režime podobne ako počas prvej vlny pandémie. Občania si však v každom prípade budú môcť svoje záležitosti vybaviť – buď osobne v „zelených“ pobočkách, alebo elektronicky cez e-schránky, mailom, telefonicky, prostredníctvom poštového styku či osobne prostredníctvom určených schránok na odovzdanie dokladov v „oranžových“ a „červených“ pobočkách.

Pobočky sa budú Covid semaforom riadiť podľa aktuálneho vývoja epidemiologickej situácie, národného semaforu a aktuálnej situácie na svojich pracoviskách. Informácie o tom, ktoré pobočky v akom režime pracujú, bude Sociálna poisťovňa pravidelne od pondelka zverejňovať a aktualizovať na svojej webovej stránke, rovnako aj informáciu o tom, akým spôsobom budú pobočky podľa Covid semaforu poskytovať svoje služby verejnosti.

K 2. októbru 2020 pracovali v obmedzenom režime pobočka Senica a jej vysunuté pracovisko Holíč; pobočka Bardejov; vysunuté pracovisko Tvrdošín a pobočka Trebišov.

Sociálna poisťovňa zároveň bez ohľadu na Covid semafor žiada verejnosť o rešpektovanie preventívnych opatrení, ktoré sú spoločné pre všetky pobočky:

  • dodržiavanie všeobecných hygienických opatrení (rúška, dezinfekcia, odstup atď.);
  • zákaz vstupu rodičov s deťmi do priestorov SP;
  • pokladnice prestanú preberať hotovosť, klient využije ostatné zákonné formy platby.

Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.