Vyhľadávanie v aktualitách
Aktuality
SP: Dôchodky sa v roku 2021 zvýšia o 2,6 %, o zvýšenie netreba žiadať
Kategória: Aktuality Autor/i: TASR
Bratislava 3. novembra (TASR) - Dôchodky sa na budúci rok zvýšia o 2,6 % mesačnej sumy dôchodku, najmenej však o pevnú sumu určenú ako dve percentá z priemernej mesačnej sumy príslušného druhu dôchodku vykázanej Sociálnou poisťovňou (SP) k 30. júnu 2020. Informovala o tom Jana Hrabková z odboru komunikácie s verejnosťou SP.
"Sociálna poisťovňa zároveň verejnosť upozorňuje, že o zvýšenie dôchodku nie je potrebné žiadať. Poberatelia dôchodkov dostanú o zvýšení písomné rozhodnutie," dodala SP. Dôchodky vo vyššej sume budú prvý raz vyplatené vo výplatnom termíne v januári 2021.
Ako spresnila SP, plný starobný dôchodok sa tak budúci rok zvýši minimálne o 9,40 eura a starobný dôchodok vyplácaný v polovičnej sume najmenej o 2,90 eura. Minimálne zvýšenie predčasného starobného dôchodku bude o 9,10 eura a polovičného predčasného starobného dôchodku o 3,30 eura.
Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov
Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.
Kategórie
Aktuality

SZČO a zamestnávatelia: Ak ste si počas pandémie odložili splatnosť poistného za marec 2021, uhradiť ho treba do konca septembra 2023
Sociálna poisťovňa