Portál pre zamestnávateľov, zástupcov zamestnancov, personalistov, manažérov HR a právnikov

Aktuality

Úrady začnú vyplácať prvú pomoc za august

Kategória: Aktuality Autor/i: MPSVaR Zdroj: MPSVaR

Na podanie júlového výkazu, resp. žiadosti s výkazom v rámci opatrenia 2 majú SZČO čas do 31. augusta 2020. Zamestnávatelia môžu o júlové príspevky na mzdy zamestnancov požiadať do konca septembra. Výkazy a žiadosti za august môžu záujemcovia zasielať od 1. septembra 2020 od 12:00.

SZČO môžu o finančnú pomoc v rámci opatrenia 2 žiadať o príspevky za august do 30. septembra 2020. Zamestnávatelia žiadajú o príspevky v rámci opatrenia 1 a 3A alebo 3B do 31. októbra 2020. Pripomíname, že zamestnávatelia môžu pri čerpaní pomoci prestupovať aj medzi opatreniami 3A (kurzarbeit) a 3B (pokles tržieb), aby si vybrali, čo je pre nich výhodnejšie.

Zároveň upozorňujeme všetkých žiadateľov o príspevky prvej pomoci, že sú povinní označiť priestory pracoviska, kde pracujú osoby podporované v zmysle dohody o poskytnutí príspevku, plagátom vo formáte A3 zverejnenom na www.upsvr.gov.sk. Plagát informuje o tom, že aktivity sa realizujú vďaka pomoci EÚ z prostriedkov Európskeho sociálneho fondu.

Úrady práce, sociálnych vecí a rodiny vyplatili doteraz zamestnávateľom a SZČO viac ako 521 miliónov eur. Použili sa na mzdy zamestnancov a podporu činnosti živnostníkov. Ďalších viac ako 10 miliónov eur poslalo ministerstvo zamestnancom, ktorí zostali bez príjmu. Tí dostali SOS dotáciu. Mnohým sme pomohli opakovane, niekoľko mesiacov po sebe.

Stiahnuť plagát


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.