Portál pre zamestnávateľov, zástupcov zamestnancov, personalistov, manažérov HR a právnikov

Aktuality

Vláda: Zrušila manuál na testovanie zamestnancov priamo v prevádzkach

Kategória: Aktuality Autor/i: TASR

Manuál na testovanie zamestnancov na ochorenie COVID-19 priamo vo firmách, prijatý vládou v druhej polovici januára, už nie je pre podniky záväzný. Na žiadosť Ministerstva hospodárstva (MH) SR ho v stredu (25. augusta) kabinet premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) zrušil. Dôvodom je ukončenie núdzového stavu a tiež zmeny v COVID automate.

Rezort hospodárstva nevylúčil v budúcnosti schválenie nového manuálu. "V prípade potreby bude v budúcnosti vypracovaný nový manuál upravujúci testovanie zamestnancov, ktorý bude plne kompatibilný s platným COVID automatom a bude spracovaný tak, aby bol schopný rýchlejšie reagovať na potrebu jeho aktualizácie," uviedlo MH v predkladacej správe k schválenému materiálu.

Manuál upravoval podmienky testovania zamestnancov a ich rodinných príslušníkov priamo vo firmách. Odporúčané bolo testovanie najmä v prevádzkach, v ktorých sa na pracovisku nachádza viac ako 250 zamestnancov. Pokiaľ mali o testovanie záujem firmy s menším počtom pracovníkov, museli sa spojiť s ďalšími spoločnosťami, aby požadovaný počet dosiahli.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.