Portál pre zamestnávateľov, zástupcov zamestnancov, personalistov, manažérov HR a právnikov

Aktuality

Vyjadrenie Ministerstva práce sociálnych vecí a rodiny

Kategória: Aktuality Autor/i: TASR

Podstata finančnej pomoci pre zamestnávateľov z opatrenia 3B ostáva v tom, že zamestnávateľ požiada o príspevok na základe poklesu tržieb.

To znamená, že pomoc z nového opatrenia 3B budú môcť čerpať všetci zamestnávatelia, ktorí splnia požadované podmienky a preukážu pokles tržieb, bez ohľadu na to, v akom segmente podnikajú a či boli alebo neboli zavretí.

O rozšírení príspevkov Prvej pomoci + o nové opatrenie 3B bude v blízkej dobe rokovať vláda SR. Po schválení zmien vládou budeme o detailoch čerpania žiadateľov včas informovať.

TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Eva Rovenská.
 
UPOZORNENIE: TASR zverejňuje vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom zadávateľom, bez redakčnej úpravy. V zmysle § 5, ods. 2 zákona č. 167/2008 Z. z. o periodickej tlači a agentúrnom spravodajstve TASR nezodpovedá za obsah týchto informácií. Zverejňovanie vyhlásení, stanovísk a oznámení orgánov verejnej moci vykonáva TASR v zmysle § 3, ods. 5 zákona č. 385/2008 Z. z. o Tlačovej agentúre Slovenskej republiky ako službu vo verejnom záujme.
 
© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.