Portál pre zamestnávateľov, zástupcov zamestnancov, personalistov, manažérov HR a právnikov

Aktuality

Žiadať o preplatenie povinného testovania môžu firmy podávať do konca marca

Kategória: Aktuality Zdroj: Ministerstvo hospodárstva SR

Rezort hospodárstva pripomína firmám, že žiadosti o preplatenie nákladov na povinné testovanie zamestnancov môžu podávať do konca marca. MH SR zároveň upozorňuje, že na žiadosti podané po 31. marci sa nebude prihliadať. V súčasnosti rezort hospodárstva eviduje 7 674 žiadostí. Po ich posúdení ministerstvo hospodárstva náklady preplatí. Povinné testovanie zamestnancov zaviedla vláda na konci novembra v snahe znížiť šírenie koronavírusu. Povinne sa testovalo v mesiacoch december a január.

V záujme zníženia administratívnej záťaže a čo najplynulejšieho vybavovania žiadostí MH SR odporúča firmám podať jednu spoločnú žiadosť za oba mesiace. Žiadosti sa podávajú cez portál slovensko.sk. Ministerstvo nezasiela informáciu o schválení žiadosti, ale iba upozornenie o neschválení, aby mali žiadatelia možnosť podať novú opravenú žiadosť.
 
Za december sa prepláca za jeden test 5 eur, za január je suma kompenzácie stanovená na 4 eurá. Ďalšie euro štát preplatí za náklady spojené s testovaním. Všetky potrebné informácie k vypracovaniu žiadostí sú zverejnené na webe ministerstva. Doplňujúce otázky je možné posielať na mailovú adresu testovaniefiriem@mhsr.sk.

Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.