Portál pre zamestnávateľov, zástupcov zamestnancov, personalistov, manažérov HR a právnikov

Online časopis

EU-OSHA si pripomína 25 rokov od svojho založenia

Dátum: Rubrika: EDITORIÁL

Európska agentúra pre bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci (EU-OSHA) v roku 2019 oslavuje 25 rokov úspešného budovania a mobilizovania celoeurópskej siete partnerov. Všetci sa zaviazali k bezpečnejším, zdravším a produktívnejším pracoviskám v Európe.

Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci (BOZP) sú neoddeliteľnou súčasťou európskeho projektu už od jeho začiatku. Európske spoločenstvo uhlia a ocele (ESUO) vytvorené v roku 1951 ako základný kameň neskoršieho Európskeho hospodárskeho spoločenstva (EHS), a následne Európskej únie (EÚ), spojilo európske odvetvia uhlia a ocele v snahe uzdraviť roztrieštenú Európu a usilovať sa o spoločne vytváranú budúcnosť. Do popredia sa zrazu dostali dve najnebezpečnejšie pracovné prostredia v tom čase. To naštartovalo jeden z kľúčových cieľov ESUO: zabezpečiť "zrovnoprávnenie a zlepšenie životných podmienok pracovníkov" v týchto odvetviach.
Tripartitný prístup k BOZP sa však v Európ
Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.