Portál pre zamestnávateľov, zástupcov zamestnancov, personalistov, manažérov HR a právnikov

Online časopis

Preplácanie a poskytovanie korekčných pomôcok zamestnávateľom pri práci so zobrazovacou jednotkou

Dátum: Rubrika: DO POZORNOSTI

Prípad z Rumunska o preplatení okuliarov obletel krajiny Európskej únie... takéto titulky priniesli médiá vo vzťahu k preplácaniu okuliarov pri práci so zobrazovacími jednotkami... Rozhodnutie Súdneho dvora EÚ v Luxemburgu je výsledkom žaloby rumunského zamestnanca, ktorý žiadal od zamestnávateľa preplatenie nákladov na okuliare. Jeho zrak sa totiž zhoršuje kvôli tomu, že celé dni v práci pozerá do obrazovky počítača. A aká je situácia na Slovensku?
Rumunský súd sa obrátil na Súdny dvor EÚ s návrhom na začatie tzv. prejudicionálneho konania. V rámci tohto konania môže každý občan EÚ dať podnet na upresnenie obsahu právnej normy EÚ, ktorá sa ho dotýka. Viaceré hlavné zásady práva Únie sa vytvorili práve na základe prejudiciálnych návrhov, niekedy podaných aj vnútroštátnymi súdnymi orgánmi prvej inštancie.
Rozsudok Súdneho dvora EÚ v Luxemburgu C-392/21 z 22. decembra 2022
(návrh na začatie prejudiciálneho konania, ktorý podal Curtea de Apel Cluj - Rumunsko) rozhodol v tejto veci nasledujúco:
-
Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.