Portál pre zamestnávateľov, zástupcov zamestnancov, personalistov, manažérov HR a právnikov

Aktuality

FS vyplatila na preplatkoch dane z motorových vozidiel 2,14 milióna eur

Kategória: Aktuality Autor/i: TASR

Finančná správa (FS) SR už spracovala takmer všetky podané daňové priznania (DP) k dani z príjmov k dani z motorových vozidiel (DzMV) za zdaňovacie obdobie roka 2021. Daňovníkom vrátila na preplatkoch z tejto dane 2,14 milióna eur. Počet podaných daňových priznaní k dani z motorových vozidiel v tomto roku medziročne vzrástol o 5280, informovala v pondelok FS.

V súčasnosti má finančná správa spracovaných už 99,6 % podaných daňových priznaní k DzMV. Medziročne si splnilo povinnosť voči štátu o 5280 daňovníkov viac, keď bolo celkovo podaných 219.624 daňových priznaní. Z toho bolo 210.302 riadnych DP, 7918 opravných DP a 1404 dodatočných DP.

Podobne ako vlani, aj v tomto roku bola väčšina DP k DzMV za zdaňovacie obdobie roka 2021 podaná elektronicky, a to až  99,81 % z celkového počtu. Finančná správa aj v tomto roku opäť zaslala daňovníkom predvyplnené DP k DzMV. Vďaka tomuto opatreniu sa v porovnaní s predchádzajúcimi obdobiami podľa FS výrazne znížila aj chybovosť. Predvyplnené DP pred odoslaním FS stačilo len skontrolovať a doplniť aktuálne údaje pre nové zdaňovacie obdobie roka 2021, ktoré neboli uvedené v DP za rok 2020.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.