Portál pre zamestnávateľov, zástupcov zamestnancov, personalistov, manažérov HR a právnikov

Aktuality

Pri pandemickej PN nezabúdajte zaslať e-formulár žiadosti do Sociálnej poisťovne

Kategória: Aktuality Autor/i: Sociálna poisťovňa Zdroj: SP

Sociálna poisťovňa opäť upozorňuje poistencov, ktorí žiadajú o pandemické nemocenské, aby po uznaní práceneschopnosti (PN) lekárom nezabudli odoslať do Sociálnej poisťovne elektronickú žiadosť o túto dávku

 Formulár je zverejnený na webovej stránke Sociálnej poisťovne (treba si vybrať jeden variant podľa zaužívaného postupu poistenca podľa toho, či má alebo nemá aktivovaný elektronický občiansky preukaz) tu:

Postup pri vybavení pandemickej PN je nasledovný: Lekár zašle do evidencie Sociálnej poisťovne potvrdenie o dočasnej pracovnej neschopnosti poistenca, ktorú uznal z dôvodu karanténneho opatrenia/izolácie. Poistenec si následne sám vyplní elektronickú žiadosť o pandemické nemocenské a hneď ju odošle.

Cieľom tohto postupu je snaha Sociálnej poisťovne urýchliť vybavenie žiadosti a aj vyplatenie „péenky“ poistencovi. Je to najrýchlejší spôsob vybavenia pandemickej PN, a to bez rizikového osobného kontaktu i bez ďalšej telefonickej komunikácie.

Sociálna poisťovňa vyvíja maximálne úsilie, aby aj v čase blížiacich sa sviatkov zabezpečila priznanie a vyplatenie obrovského množstva dávok, ktoré súvisia s pandémiou. Dodržanie tohto postupu pomáha všetkým poistencom i Sociálnej poisťovni.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.